Yumurta diyeti çok aç kalmadan ayda 20 kilo verme fırsatıdır

yumurta diyeti

Yumurta diyeti kilo vermeye çalışanlar için son derece etkili, uygun fiyatlı ve kolaydır. Üstelik sadece yumurtalardan oluşmuyor. Beslenme uzmanları, açlıktan çok fazla acı çekmemek için günlük diyetinizi nasıl çeşitlendireceğiniz konusunda birçok öneride bulunuyor.

Diyetin özü

Prensip olarak yumurta diyeti tekli bir diyet değildir; amacı karbonhidrat ve yağları mümkün olan maksimum ölçüde sınırlamak olan bir tür protein diyetidir. Birçok kişiye böyle bir diyette yalnızca farklı preparatlardaki yumurtalara izin verildiği görülüyor. Ama aslında diyet daha dengeli.

Yumurtalar neler bakımından zengindir?

Bu, tüm canlı organizmanın büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan her şeyi içeren bir üründür; proteinler, çoklu doymamış yağ asitleri, yağda çözünen vitaminler, amino asitler ve minerallerle doludur. Kilo vermek için kullanıldığında minimum miktarda karbonhidrat içerirler ancak uzun süre tokluk hissi sağlarlar.

Bileşimindeki yağ asitleri yağ rezervlerinin birikmesini önler. Bu tür proteinli beslenme, zengin protein içeriği nedeniyle hiçbir zaman kas kütlesinde azalmaya yol açmaz. Herhangi bir yumurta diyeti, diğer sağlıklı yiyecekleri, meyveleri veya sebzeleri, çoğunlukla da turunçgilleri yemenizi sağlar. Bu nedenle yumurta ve greyfurtun mono modu bile fiziksel ve zihinsel olarak kolayca tolere edilir. Uzmanlar yumurtanın zararlı bir besin olduğundan korkmak için hiçbir neden olmadığını söylüyor.

Ana kurallar

Kilo verme rejiminin maksimum etki sağlaması için basit kurallara uymalısınız:

 • Su dengesinin korunması. Günde en az 1, 5 litre temiz su içmelisiniz. Bu sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sindirim problemlerini de hafifletecektir.
 • Yemeğinizde yeterli miktarda lif bulunduğundan emin olun. Günlük öğün sayısı ne olursa olsun her öğünde bol miktarda çiğ sebze tüketmeniz gerekir. Yeterli miktarlarda lif, meyveler, kepek veya saf formundaki farmasötik versiyondan sağlanabilir. Bu gereksinim tüm protein diyetlerinde ortaktır.
 • Vitaminler. Tavuk yumurtası diyeti, ek vitamin ve mineral kompleksi alımı gerektirmeyen az sayıdaki diyetten biridir. Tam tersine yasak bile çünkü. . . Yumurta ve turunçgiller fazlasıyla vitamin ve mineral içerir.
 • Tavuk yumurtası damak zevkinize uygun değilse üçe bir oranında bıldırcın yumurtasını rahatlıkla yiyebilirsiniz.
 • Akşam yemeği. Akşam yemeği saat 19. 00-20. 00'den sonra yasaktır.
 • Rüya. Bu modda günde en az 8 saatinizi uykuya ayırmanız gerekiyor. En geç saat 23. 00'e kadar yatmanız gerekir.
 • Yemek pişirmek. Haşlanmış yumurta diyeti, yumuşak haşlanmış veya sert haşlanmış bir ürün yemeyi içerir. Zaman zaman yağsız pişirerek omlet yapabilirsiniz. Ek ürünler (sebze veya meyveler) çiğ, fırında (fırında, ızgarada), buharda veya haşlanarak tüketilmelidir. Kızartmalar yağsız tavada da yapılabilir.
 • Baharat. Ürünlerin tadını iyileştirmek için limon suyuyla tatlandırabilir ve her türlü baharatı kullanabilirsiniz. Ancak açlık devam ederse benzin istasyonlarından uzak durmak daha iyidir.
 • Çiğ yumurta yemek tehlikelidir, yapmamak daha iyidir.
 • Yumurta diyeti daha sık değil, 12 ayda bir 1-2 kez uygulanabilir.
 • Uzun süreli sınırlı bir diyetin bozulmasını önlemek için, ana ürünün bazen yağsız süzme peynir veya et şeklindeki ikame ürünlerle değiştirilmesine izin verilir.
 • Paralel fiziksel aktivite, mümkün olan en kısa sürede kilo vermek için çok faydalı olacaktır.

Yumurta diyeti nasıl çalışır?

Proteinle ilgili olarak, bu kilo verme kursu onlar için standart bir ürün listesi içerir. Tuhaflık, çoğunlukla greyfurt olmak üzere yumurta ve narenciye içeriğinin yüksek olmasıdır. Vücut üzerindeki etki özel biyokimyasal reaksiyonlara dayanmaktadır, bu nedenle bu tür bir kilo verme süreci kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmayı gerektirir. Bu diyetin avantajı açlık hissinden dolayı eziyet çekmemenizdir. Proteinden zengin bir beslenme uzun süreli tokluk hissi sağlar.

Yumurta diyetinin farklı sonuçları hedefleyen çeşitli varyasyonları vardır. Ancak hepsi şaşırtıcı derecede etkilidir. Seçeneğin seçimi hedefe bağlıdır: ne kadar hızlı ve ne kadar fazla kilo vermek istediğiniz.

Tavuk yumurtasının bileşimi

Yumurtaların faydalarını veya zararlarını anlamak için kompozisyonlarını anlamanız gerekir. Fiziksel olarak, bir kabukla çevrelenmiş, yoğun bir yumurta sarısına sahip sıvı beyaz bir maddeden oluşurlar. Protein, sporcuların diyetinde mutlaka bulunması gereken, kolay sindirilebilen, saf bir proteindir. Yumurta sarısı, yağ asitleri (linoleik, oleik, stearik), yağda çözünen vitaminler ve minerallerden oluşan besin açısından zengin bir kokteyldir. Aynı zamanda 100 gr yumurta sadece 150 kcal enerji sağlar. Amino asit kolin kolesterol seviyelerini düzenler, lesitin hafızayı güçlendirir ve vasküler skleroz için önleyici bir önlem olarak hizmet eder. Yumurtaların tüm faydalı özelliklerini listelemenin bir anlamı yok.

Kolesterol hakkında korku hikayeleri

Yumurta yemenin muhalifleri, yumurtadaki vücut için tehlikeli olan yüksek kolesterol içeriği nedeniyle konumlarını savunuyorlar. Kan damarlarının duvarlarında kanalları tıkayan ve kan dolaşımını engelleyen plaklar oluşturur. Bu sürecin sonucu çeşitli kardiyovasküler hastalıklardır. Ancak kolesterolün tamamının zararlı olmadığı uzun zamandır bilinmektedir. İşlenmiş ağır yağlarda - sosislerde, cipslerde, şekerlemelerde - fazla miktarda bulunan zararlıdır. Doğal yiyeceklerde, kızartılmışlarda bile kolesterol tehlikeli değildir.

Kaç yumurtayı güvenle yiyebilirsiniz?

Beslenme uzmanları bu soruya net bir cevap vermiyor. Haftalık izin verilen miktara ilişkin rakamlar değişiklik göstermektedir. Bir dereceye kadar bu, 2 kat farklılık gösterebilen yumurtaların boyutuna bağlıdır. Bir büyük tavuk sarısı 150-180 mg kolesterol içerir. Bir gün boyunca bu miktar, özellikle dengeli beslenme durumunda vücuda zarar verecek kadar yeterli değildir. Bazı doktorlar günde 2 yumurta yemenin kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini 5 kat artırdığını iddia ediyor. Ancak yine de, tüm bu ifadeler görecelidir, çünkü sonuçlar yaşam tarzı, deneklerin yaşı ve diğer önemli parametreler dikkate alınmadan yapılmıştır. Mesela kötü alışkanlıklar, insanların tansiyonu vs. dikkate alınmadı. Bu nedenle tavuk yumurtasının zararı kanıtlanamamıştır.

Çiğ tavuk yumurtasının yararları ve zararları

çiğ yumurtanın yararları ve zararları

Yaygın bir soru şudur: Çiğ yumurta yemek mümkün mü, çünkü birçok insan bunu yapıyor. Çiğ yumurtayı sevenlerin başlıca argümanı, bunların birçok hayvan ve kuş için lezzetli bir yiyecek olduğu, ancak kendileri için omlet veya çırpılmış yumurta pişirememeleridir. Ancak endüstriyel üretim koşullarında, yumurtaların tehlikeli bir bulaşıcı hastalık olan salmonelloz ile enfekte olma riski yüksektir. Hammaddeler ne kadar uzun süre depolanırsa bu risk de o kadar yüksek olur. Yalnızca sağlıklı tavuklardan elde edilen ürünler çiğ olarak tüketilebilir, ancak yalnızca taze olarak kabuğu bozulmadan tüketilebilir. Ana kahvaltıdan 30-40 dakika önce aç karnına tüketmek daha iyidir.

Yumurta diyetinin artıları ve eksileri

Bu tür proteinli beslenme, meyve ve sebzelerin dahil edilmesi nedeniyle kolaylıkla tolere edilir. Vücuda, düşük karbonhidratlı diyetlerin ebedi yoldaşları olan zayıflığı ve baş dönmesini hafifleten, başta fruktoz olmak üzere hafif karbonhidratlar sağlarlar. Aynı zamanda yumurta nedeniyle vücut çok miktarda protein, amino asit, mikro element ve vitaminle doyurulur. Ancak her şey o kadar basit ve net değil, bu durumda avantajlar ve dezavantajlar var.

Yumurta diyetinin avantajları şunlardır:

 • Açlık hissi yok.
 • Yumurtalardan elde edilen yağda çözünen vitaminlerin, turunçgillerden elde edilen suda çözünen vitaminlerle birlikte bol miktarda alınması, tırnakların ve saçın durumunu güçlendirir ve iyileştirir.
 • Kilo verme sürecinde cilt sarkmaz.
 • Psikolojik olarak kısıtlamalar kolayca tolere edilir; zengin menü sayesinde arıza olasılığı en aza indirilir.
 • Fazla sıvı vücuttan dışarı atılır.
 • Kilo vermenin sonucu uzun süre sabitlenir, bir günde bir kilogram fazla kilodan kurtulabilirsiniz.

Yumurtanın erkeklere faydaları

Tavuk veya bıldırcın yumurtası doğal anabolik steroidler olarak kabul edilebilir, bu nedenle sporcuların diyetinin önemli bir unsurudurlar. Stresin etkilerini en aza indirdikleri, erektil yeteneği normalleştirdikleri ve libidoyu artırdıkları iyi bilinmektedir.

Yumurtanın kadınlara faydaları

Ayrıca kadın vücudu üzerinde olumlu etkileri vardır. Meme kanseri riskini azaltır, demir eksikliğini giderir, zayıflığın ve güzelliğin korunmasına yardımcı olur, hamilelik veya emzirme döneminde anne adayının vücudunu iyi besler. Yumurta akı nedeniyle plasenta normal şekilde oluşur, kolin amino asidi fetal beynin gelişimini destekler.

Kusurlar

Tüm çekiciliğine rağmen yumurta diyetinin önemli dezavantajları vardır:

 • Uzun süreli diyetle 7 günden fazla baş dönmesi ve halsizlik mümkündür.
 • Küçük ve sık öğün yemeye alışkın olanlar için günde üç öğün ara öğün yememek, açlık krizlerini de beraberinde getirebilir.
 • Sindirim bozuklukları ortaya çıkabilir.

Kontrendikasyonlar

Yumurta diyetinin bir takım kontrendikasyonları olduğu unutulmamalıdır:

 • Gebelik.
 • Emzirme.
 • Alerji.
 • Kan testinde yüksek kolesterol.
 • Doğrulanmış vasküler ateroskleroz.
 • Cinsel bozukluklar.
 • Böbrek hasarı.
 • Karaciğer patolojileri.

Herhangi bir sindirim hastalığınız varsa bu kilo verme yönteminden vazgeçmeniz gerekecektir. Kursa rahatsızlık hissi, baş dönmesi, mide bulantısı eşlik ediyorsa derhal durdurulmalı ve tam diyete geçilmelidir.

Kilo vermek için menü

Yumurta diyeti doğası gereği pek çok insanın düşündüğü gibi tekli bir diyet değildir. Ancak bu hala reçeteli ürünlerin ikamesinin kabul edilemez olduğu katı bir yoldur. Ancak olağanüstü bir sonuca hızlı bir şekilde ulaşılır; tüm maliyetler karşılanır. Aşağıda farklı sürelerdeki kurslar için eksiksiz bir menü bulunmaktadır.

3 gün için

Başlangıçtaki vücut ağırlığınıza bağlı olarak sadece 3 günde 2-5 ekstra kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için 3 günlük yumurta diyetinin temel prensipleri:

 • Günde 3 öğünü geçmemelidir.
 • Yemekler arasındaki molalar 4 saattir.
 • 1 öğünde 1 çeşit sebze yemelisiniz.
 • Eğer çok açsanız limon suyuyla birlikte yeşil çay içmelisiniz.

3 gün boyunca menüye sadık kalmalısınız: 3 tavuk yumurtası artı 1 greyfurt; istediğiniz kadar - salatalık, domates, havuç, Çin lahanasından oluşan sebze salatası; herhangi bir çay; sade su - sınırsız; en fazla 300 gr. günlük diyet içecekleri.

5 gün boyunca

3-6 kg gereksiz ağırlığı ortadan kaldırır. Her gün kahvaltıda 2 yumurta yemelisiniz. 1, 3, 4. günlerde sabah kahvaltısında ve 5. günün akşamında - 1 greyfurt.

Yumurta sayısı:

Gün

Kahvaltı

Akşam yemeği

Akşam yemeği

1

2

1

2

2

2

1

2

3

2

1

2

4

2

2

1

5

2

1

2

Döneme ait menünün geri kalanı:

Gün

Sabah

Akşam yemeği

Akşam

1

bitki çayı

portakal – 1, tavuk fileto – 0, 15 kg

sebze salatası (domates, salatalık, pekinka – 0, 2 kg)

2

yeşil çay, elma – 1.

marul - 5 yaprak, haşlanmış pollock 0, 13 kg.

%1, 5 kefir – 0, 2 kg

3

domates suyu – 200 gr.

Hindi filetosu – 0, 15 kg

%2, 5 kefir – 200 ml, bütün portakal – 1.

4

hake balığı – 0, 15 kg.

sebze salatası (Pekin, elma, havuç) – 0, 2 kg

5

sebze salatası (Pekin, elma, havuç) – 0, 2 kg

haşlanmış karides - 0, 15 kg, 0, 1 kg Pekin karidesi.

süzme peynir %5 yağ – 0, 1 kg.

7 gün boyunca

Bir hafta boyunca daha sıkı bir rejimle 8 kg'a kadar kilo vermek mümkündür.

Yumurta sayısı:

Gün

Kahvaltı

Akşam yemeği

Akşam yemeği

1

2

1

2

2

2

0

2

3

1

0

2

4

2

0

1

5

2

0

1

6

0

2

0

7

2

0

0

Narenciye sayısı:

Dikkat! Burada ve aşağıda kısaltmalar kullanılmıştır: G – greyfurt, A – portakal (harfin yanındaki rakam adet sayısıdır), CA – 200 gr. taze sıkılmış portakal suyu.

Gün

Kahvaltı

Akşam yemeği

Akşam yemeği

1

1G

1 A

2

SA

2G

3

1 A

4

2A

5

SA

6

SA

2A

7

1G

1G

Diğer ürünler:

Gün

Sabah

Akşam yemeği

Akşam

1

tavuk fileto – 0, 15 kg.

200 ml bardak% 2, 5 kefir, tavuk - 0, 2 kg.

2

0, 15 kg haşlanmış tavuk.

200 gr. %1, 5 kefir.

3

çay.

0, 2 kg dana eti.

4

dilediğiniz kadar yeşillik.

0, 2 kg tavuk göğsü, 0, 15 kg sebze salatası (Pekin, domates, salatalık, 2 yemek kaşığı. %10 ekşi krema).

5

0, 2 kg sebze salatası (haşlanmış havuç, yeşillik, 2 yemek kaşığı. %10 ekşi krema)

iki taze rendelenmiş havuç.

0, 2 kg haşlanmış morina.

6

0, 15 kg. %7 süzme peynir.

yeşil çay.

7

0, 2 kg sığır eti

yeşil çay.

2 hafta boyunca

Daha ciddi bir 2 haftalık yumurta diyeti sonucunda 15 kg'a kadar kilo verirler. Kahvaltıda her zaman yumurtanın yanı sıra 1 greyfurt, bir fincan yeşil çay veya kahve (hazır değil! ) yemelisiniz. Öğle ve akşam yemekleri farklıdır.

Yumurta sayısı:

Gün

Kahvaltı

Akşam yemeği

Akşam yemeği

18

2

2

2

2, 9

2

2

0

3, 10

2

2

2

4, 11

2

2

0

5, 12

2

2

0

6, 13

2

0

0

7, 14

2

0

0

Narenciye sayısı:

Gün

Kahvaltı

Akşam yemeği

Akşam yemeği

18

1G

1G

2, 9

1G

1G

3, 10

1G

4, 11

1G

5, 12

1G

6, 13

1G

7, 14

1G

1G

Diyetin geri kalanı

Gün

Akşam yemeği

Akşam

18

bitki çayı, 1 domates veya 0, 2 kg. ondan meyve suyu.

0, 2 kg. sossuz salata sosu, bitki çayı.

2, 9

300 gr. pişmiş sığır eti, 2 domates ve 2 salatalık, sınırlama olmaksızın - kereviz.

3, 10

sınırlama olmaksızın - ıspanak, yeşil çay.

100 %5 süzme peynir, 50 gr. pancar, 0, 1 kg. Pekin, bitki çayı.

4, 11

kahve, ıspanak kısıtlama olmaksızın.

0, 1 kg. haşlanmış hake, 0, 2 kg. sos, çay veya kahve olmadan salata sosu.

5, 12

kahve, ıspanak sınırsız.

0, 1 kg. haşlanmış hake, 0, 2 kg. salata sosu, 0, 1 kg. Pekin, bitki çayı.

6, 13

0, 2 kg. meyve salatası (portakal, armut, elma, kivi).

0, 15 kg dana biftek, 2 domates, sınırsız kereviz, kahve.

7, 14

0, 2 kg. haşlanmış tavuk, 2 domates.

0, 1 kg. haşlanmış tavuk fileto, 0, 1 kg. Pekin, 1 havuç, 1 domates, çay veya kahve (hazır değil! ).

Zorunlu olan narenciyeli sabah yumurtası dışında aşağıda sıralanan ürünlerin gün içerisinde dilediğiniz kadar ve istediğiniz zaman tüketilmesine izin verilmektedir. Günlük menü:

 1. Şekersiz meyveler
 2. Haşlanmış veya taze herhangi bir sebze.
 3. Aynısı.
 4. Sınırsız hake balığı, haşlanmış sebzeler 200 gr, Çin lahanası 0, 2 kg.
 5. Tavuk, haşlanmış sebze sınırsız.
 6. İzin verilen bir meyve türü gün boyu sınırsızdır. Örneğin, bütün gün - yalnızca elma veya kayısı.
 7. Aynı.

Diyeti bırakmak

Protein diyetinden doğru çıkış, elde edilen sonucun pekiştirilmesine yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda bir süreliğine kilo vermenizi de sağlayacaktır. Sıkı bir yumurta diyeti, bundan kurtulmanın temel ilkesi olan tutarlılığa bağlı kalmayı gerektirir. Kursu bıraktıktan bir süre sonra, kurs sırasında diyete dahil edilen yiyeceklerin aynısını mutlaka yemelisiniz.

Örneğin öğle yemeğinde en fazla 0, 15 kg proteinli yiyecek, akşam yemeğinde ise 200 gr salata sosu yemeniz gerekir. Bu, vücudu şiddetli stresten kurtaracak ve pankreas, karaciğer ve böbreklerde şok aşırı yüklenme olmadan onu sorunsuz bir şekilde normal beslenmeye geçirecektir. Bunu yapmak için kursu tamamladıktan sonraki ilk hafta her gün 1 portakal artı 2 yumurta yemelisiniz.

Yiyecekleri daha önce olduğu gibi aynı anda yemeniz tavsiye edilir.

Pişirme, kaynatma, buharda pişirme, pişirme anlamına gelir. 1. hafta kızarmış yiyeceklerden uzak durmalısınız. Yağda kızartılmış yiyecekleri kurstan en geç 3 hafta sonra tüketmeye başlamak daha iyidir. Her gün az yağlı süt ürünleri, yağsız et, balık ve kümes hayvanlarını dahil etmeniz gerekir. Öğün sayısı günde 4-6'ya çıkarılmalıdır. Kesirli öğünler uygulayın. Tek seferde 300 gramdan fazla tüketmemelisiniz. yiyecek.

Yüksek kalorili şekerleme ürünleri yerine jöle, çikolatasız marshmallow, marshmallow ve marmelatları tercih edin. Bitter çikolatanın günde 70 gramdan fazla olmamasına izin verilir. Saat 14: 00’ten sonra karbonhidratlı gıdalar tüketilmemelidir. En az 28 gün un tüketmekten kaçınmalısınız. Ekmek - en fazla 70 g. günde çavdar veya kepek ile.

İlk haftalarda alkol yasaktır. İştahı açar ve kalorisi yüksektir. İstisnai durumlarda 1 kadehten fazla sek şarap tüketemezsiniz. Salatalar %15'e kadar ekşi krema, limon suyu veya zeytinyağı ile tatlandırılmalıdır. Günde yaklaşık 2 litre durgun su içmeye devam etmelisiniz. Tuz ve şeker tüketiminizi sınırlayın. Monosodyum glutamat içeren baharatlardan kaçının; tatlandırıcı.

Mevsime göre günlük diyetin taze meyve ve sebzelerle yenilenmesi gerekiyor. Yiyeceklerin daha iyi emilebilmesi için, her parça iyice çiğnenerek öğün mümkün olduğu kadar uzatılmalıdır. Yemek yerken televizyon izlemenize veya bir şeyler okumanıza gerek yoktur. Dikkatiniz dağılırsa kolayca çok fazla yiyebilirsiniz. Yemek sırasında konsantre olmanız ve yavaş yemeniz gerekir.

Kurstan ayrılırken fiziksel egzersiz yapmalı, mümkün olduğunca yürümeli, asansör ve yürüyen merdivenlerden kaçınmalısınız.

Cildi desteklemek ve sarkmasını önlemek için haftada 1-2 kez masaj veya vücut sargısı yaptırın, selülit önleyici kremler kullanın. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını ve düzenli egzersizi pekiştirmek, edindiğiniz inceliğinizi uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır.

Yetkili Ürünler

Yumurta diyetinin sorunsuz bir şekilde tolere edilmesini sağlamak için aşağıdaki ürünlerle desteklenebilir:

 • Yağsız et: sığır eti, domuz eti, derisiz tavuk, tavşan.
 • Balık beyaz veya kırmızıdır.
 • Sebzeler.
 • Meyveler.
 • Süt ürünleri: yağsız süt, peynir, fermente süt ürünleri.
 • Çay kahve.
 • Baharatlar: herhangi biri, ancak monosodyum glutamat olmadan.

Yasaklanmış Ürünler

Yasaklanmış gıdaların küresel listesi diğer gıda kısıtlama rejimleriyle aynıdır:

 • alkollü içecekler,
 • un,
 • şeker,
 • hububat,
 • patates,
 • makarna,
 • çikolata,
 • şekerci,
 • yağlı olan her şey: et ürünleri, ekşi krema, mayonez, krema, herhangi bir yağ,
 • Fındık,
 • Bal,
 • yumuşak peynir,
 • meyvelerden: herhangi bir üzüm, muz, kurutulmuş meyveler,
 • dokulardaki sıvıyı tutan tuz.

Sağlıklı yemek tarifleri

Yumurta diyeti esas olarak haşlanmış yumurta tüketimini öngörür. Ancak menüyü çeşitlendirmek için onlardan başka yemekler yasak değildir. Bu kilo vermenizi biraz yavaşlatacaktır ancak sürece katlanmak daha kolay olacaktır. Tüm tariflerin düşük kalorili olduğundan emin olmalısınız.

Sebzeli omlet

diyette sebzeli omlet

Sağlıklı, basit bir tarif. Bir domatesi, yarım dolmalık biberi, yarım küçük soğanı ince ince doğrayın, 5 dakika pişirin, ardından süt ve iki çırpılmış yumurta karışımını dökün, ardından kısık ateşte kapağın altında yumuşayana kadar pişirin.

Mantarlı omlet

diyette mantarlı omlet

Bir tavada birkaç doğranmış petrolü pişirin. Ayrı olarak çırpılmış süt, iki yumurta, tuz ve karabiber karışımını kızartın. Haşlanmış mantarları çırpılmış omletin üzerine yerleştirin ve omletin diğer yarısıyla üzerini örtün. Bir kapakla örtün ve 5 dakika pişirin.

Rulo

diyette yumurtalı rulo

Sütle çırpılmış bir yumurta, bir kaşık dolusu un, doğranmış otlar ve bir tutam tuzdan oluşan yumurtalı krepi kızartın. Çanak kapağın altında hazırlanır. Daha sonra bu krepin üzerine ince ince doğranmış soğanı, tercihen kırmızı biberi, dolmalık biberi ve maydanozu koyun. Biraz işlenmiş veya süzme peynir koyabilirsiniz. Kıymayı gözleme boyunca eşit olarak dağıtın, yuvarlayın.

Güveç

diyette sebze güveç

Çok miktarda ıspanaktan ne yapacağınızı bilmiyorsanız ondan sağlıklı bir güveç hazırlayın. 2 adet soğanı, 1 adet yeşil soğanı, 1 adet ıspanağı ince ince doğrayın, tuz, karabiber ekleyip pişirin. Ortaya çıkan kütleyi pişirme kaplarına bölün. Yumurta karışımını üstüne dökün ve sıcak fırında 10 dakika bekletin. Bu harika bir kahvaltı veya akşam yemeği.

Sağlıklı pizza

Diyet için sağlıklı pizza

2 yemek kaşığı süt, 2 yumurta, bir kaşık un, tuz ve karabiberi 1 kasede birleştirin. Çırpın ve tavaya dökün. 2 dakika sonra üzerine doğranmış domates, otlar, tatlı biber ve zeytin karışımı serpin. Bir kapakla örtün ve yaklaşık 15 dakika pişirin. Sonuç lezzetli, sağlıklı bir yemektir.

Doldurulmuş yumurta

diyette acılı yumurta

Mayonez, yağlı balık veya et kullanmazsanız bu yemeğin diyet olduğu ortaya çıkacaktır. Her zamanki doldurma ürünleri yerine otlar, sebzeler ve deniz ürünleri kullanın. Ve pansuman için yumurta-kefir diyetiniz varsa yoğurt veya az yağlı ekşi krema kullanın. Örneğin haşlanmış karides, peynir, yumurta sarısı, taze salatalık ve az miktarda yoğurdu birleştirerek mükemmel, lezzetli, düşük kalorili bir dolgu elde edeceksiniz. Dekorasyon için yeşillik veya karides eti kullanın.

Uzmanların görüşü

Beslenme uzmanları, kilo vermenin "yumurta" yolu hakkında oybirliğiyle bir görüşe varmadı. Yorumları ve kullanıcı incelemeleri kökten farklıdır. Bu esas olarak hastaların kişisel deneyiminden veya bireysel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ancak uzmanların görüşleri de ihmal edilmemelidir.

Bir "protein kursu" almayı planlarken güvendiğiniz bir doktora danışın.

Görüşler ve sonuçlar

İnternette yayınlanan yumurta diyeti hakkındaki incelemeleri inceleyerek, en coşkulu yorumların, onun yardımıyla doğumdan sonra hızla normale dönmeyi başaran genç, zayıf anneler tarafından bırakıldığını görebilirsiniz. En olumsuz yorumlar, esas olarak, "bu saçmalık" ile hiçbir zaman kişisel olarak ilgilenmemiş olan, herhangi bir kısıtlamaya ve yumurtaların kendisine yönelik acımasız eleştirmenler tarafından bırakılmaktadır. Ancak bunu deneyip sonuçtan memnun olmayan insanlar var. Durumu anladığımızda bunun ya bir arıza nedeniyle ya da alerji nedeniyle gerçekleştiği anlaşılıyor.