14 gün boyunca Japon diyeti

japon diyeti için sebzeli pirinç

On dört günlük Japon diyeti, çok hızlı kilo vermek isteyenler için uygundur, ancak böyle bir "zevk"in bedeli çok yüksektir. Bu diyet haklı olarak en katı ve zor olanlardan biri olarak kabul edilir. Ve bu, gözlemleyerek, normal diyetinizi bırakmanız ve çoğu ürünü günlük diyetinizden çıkarmanız gerekeceği anlamına gelir.

Japon diyeti neden işe yarıyor? Bu durumda diyet, vücudundaki metabolik süreçlerin hızlanmasına ve yağın enerjiye dönüştürülmesine veya başka bir deyişle yanmaya katkıda bulunurken, bir kişinin normal fiziksel durumunu korumanıza izin verecek şekilde tasarlanmıştır. o.

Bu arada, diyete neden özellikle Japon deniyor, kimse cevap veremez, çünkü Japonların günlük diyetini oluşturan pirinç veya deniz ürünlerinin kullanımını içermez.

14 günlük ve 7 günlük Japon diyeti arasındaki farklar ilk bakışta önemsizdir. Her ikisi de karbonhidrat açısından zengin gıdaların kullanımını ortadan kaldırır. Kilo kaybı için on dört günlük bir diyet en iyi etkiyi verir, ancak en sevdiğiniz çörekler ve turtalar olmadan 14 gün hayatta kalmak iki kat daha zordur. Yılda 1 defadan fazla olmayan herhangi bir Japon diyetinin yardımıyla kilo verebileceğiniz unutulmamalıdır. Aksi takdirde, sağlıkta bir bozulmaya neden olabilirsiniz.

14 gün boyunca Japon diyet ürünleri

14 günlük Japon diyetinin yasakladığı yiyeceklerin listesi:

 • herhangi bir alkollü içecek;
 • tuz, şeker, baharatlar, baharatlar;
 • füme etler, yağlı et, balık;
 • marinatlar;
 • siyah çay, krema;
 • işlenmiş peynir, tereyağı;
 • herhangi bir hayvansal yağ;
 • fırıncılık, hamur işleri, ekmek (haftada birkaç kez az miktarda kraker kullanabilirsiniz);
 • tatlı gazlı içecekler.

14 günlük Japon diyetinin izin verdiği yiyeceklerin listesi:

 • siyah çekilmiş kahve;
 • herhangi bir meyve, sebze: lahana, havuç, kabak, domates, salatalık, marul, maydanoz;
 • tavuk yumurtaları;
 • bitkisel yağ (ayçiçeği, hardal, zeytin vb. );
 • yağsız et, balık (haftada bir kez ayçiçek yağında kızartabileceğiniz bir değişiklik için kaynatmak veya buharda pişirmek en iyisidir);
 • yağsız kefir;
 • maden suyu, meyve suları, yeşil çay. Günde içilen sıvı miktarı 2 litreden az olmamalıdır.

Diyet menüsünde belirtilen ürünlerin her gün değiştirilmesi önerilmez, çünkü bu diyet bir amaç için derlenmiştir. Ayrıca, bir veya iki gün boyunca diyete ara vermeyin.

14 gün boyunca Japon diyetinin artıları ve eksileri

14 gün boyunca Japon diyetinin avantajları:

 • neredeyse %100 kilo kaybı sonucu (2 haftada 9 kg'a kadar);
 • kaybedilen kilo önümüzdeki yıllarda geri gelmez;
 • yemeğin tamamen reddedilmesi, açlığın beklenmediği;
 • ödemin giderilmesine, vücuttan gereksiz zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Ve şimdi dezavantajlar için. 14 gün boyunca takip edilmesi gereken Japon diyeti çoğu durumda sağlıkta bozulmaya neden olur. Metabolizmanın hızlanması, düşük kalorili beslenme, elbette vücut tarafından farkedilmeden gidemez. Genellikle kadınlar bu şekilde kilo vermeye çalışırlar.

Kilo verme yönteminin kendileri üzerindeki etkisini zaten deneyenlerin çoğu, diyetin ilk günlerinde, yemek yedikten sonra bile onları bırakmayan güçlü bir açlık hissi yaşadıklarını itiraf ediyor. 14 günlük Japon diyetini kullanarak kilo veren kadınların yaklaşık yarısı, iki haftalık bir diyet değişikliğinden sonra sağlıklarının keskin bir şekilde bozulduğunu, bazı hastalıkların kötüleştiğini bildirdi. Bu nedenle, kilo vermeye başlamadan önce, bir doktora gitmeniz ve vücudun tıbbi muayenesinden geçmeniz önerilir. Gastrit, beslenmede iki haftalık bir değişikliğin arka planında ortaya çıkması olası değildir, ancak mide mukozasının iltihabının kötüleşmesi için bu süre yeterlidir.

Yüksek kan şekeri, tiroid bozuklukları, kardiyovasküler hastalıkları olan kişiler için Japon diyetini takip etmemelisiniz. Bu diyetin reçete ettiği yiyeceklerden bazıları da zararlı olabilir. Örneğin, güne bir fincan sert kahve ile başlamak, sıklıkla yüksek tansiyon, gastrit veya mide ülseri belirtileri yaşayanlar için olmamalıdır.

Gözlenmesine endişe verici semptomlar eşlik ediyorsa, diyet terk edilmelidir: baş dönmesi, bayılma, iştahsızlık, midede değişen yoğunlukta ağrı, bağırsaklar, mide bulantısı, dışkı değişiklikleri, baş ağrısı.

Günün çoğunu evden uzakta geçiren bir insan için belirli bir diyete bağlı kalmak çok zordur. Katılıyorum, işte bazen sadece bir şeyler atıştırmak için bir dakikalık boş zaman bile olmuyor, saat başı yemeklerden bahsetmiyorum bile. Bu nedenle, bu diyetle kilo vermek için bir tatil zamanı seçmek daha iyidir.

Bu durumda ev hanımları çok daha kolay. Ancak, yalnız yaşamıyorsanız, 14 gün boyunca haneler için sıradan yemekler pişirmeniz gerekeceğini (kilo vermezler! ) . Zaten bu şekilde kilo vermeye karar verdiyseniz, sabrınızı ve iradenizi stoklayın.

14 günlük sürenin bitiminden sonra diyetten doğru bir şekilde çıkmak önemlidir. Kalorisi yüksek yiyeceklere hemen yaslanmamalısınız, kendinize tatlı bir şey (küçük bir kısmı) verebilirsiniz. Yanlış beslenme ile, diyetin tamamlanmasından sonra, fazla kiloların bir kısmı oldukça hızlı bir şekilde geri dönecektir.

Japon diyeti size çok ağır geliyorsa, çok miktarda yemek yemeyi gönüllü olarak reddeden, sadece sebze, meyve ve tahıl (veganlar, çiğ gıda uzmanları, meyveciler) yiyen, harika hisseden ve yemeyen insanlar olduğunu unutmayın. sağlık sorunları yaşıyor. Bir kişi herhangi bir rahatsızlık duymadan sadece bitki besinlerini yemekten hoşlanıyorsa, o zaman sadece 2 hafta boyunca düşük kalorili bir diyette kalabilirsiniz.