Doğru kilo nasıl verilir: beslenme, egzersiz ve kilo verme hızı

Bu bölümde verilen tavsiyeleri daha önce seanslarımıza katılmış ve doğal kilo verme modunda olan kişiler için takip etmek daha kolaydır. En yaygın hataların bir hatırlatıcısına veya analizine gelirler.

Tek gerçek olasılık

İnce olmayı hayal ettiğinizde, etkili bir şekilde kilo vermenin veya bir süreliğine fazladan birkaç kilo vermenin tek yolunun, tüm fazlalığınızı temel metabolizma ve aktivite için yakıt olarak kullanarak "yakmak" olduğunu açıkça anlamalısınız.

Ayrıca, eğer psikofiziksel olarak kilokalorileri aşmaya yatkınsanız, isteklerinizi yerine getirmek sizin için zor bir iş olabileceğine dair bir rezervasyon yapalım. S. P. programını tamamlayanlar için kilo vermek çok daha kolaydır. Semenov obezite hakkında. Kendinizi kilo kaybını destekleyen istikrarlı bir enerji durumuna geçirmenize izin verirler. Bundan sonra evde talimatlara uymak, düşük kalorili yiyecekler yemek ve aktif olmak, iyi bir tonlamanın bir yaşam tarzı haline geldiğini ortaya koyuyor.

Sağlıklı beslenme nasıl

Aynı yaşamsal aktivite yoğunluğunu korursanız ve ortalama günlük kalori alımını azaltarak enerji tüketimini azaltırsanız zorunlu bir kilokalori açığı oluşur. Ve unutmayın: Daha az kalori değil, daha az yiyecek tüketmeniz gerekiyor! Bunu yapmak için yiyeceklerin kalori içeriğini dikkate almalısınız. Şeker, unlu mamuller ve yüksek yağlı gıdaların tüketilmesinden kaçınılması tavsiye edilir.

Doğru beslenme dengeli olmalı

İdeal bir kiloya ulaşmak için bazıları, aylarca tek bir ürünün (tahıllardan biri, bazı sebzeler veya mengene) açık bir şekilde ağırlıklı olduğu yemeklerin tüketilmesi önerildiğinde, tek taraflı, eksik, tekli diyetler de dahil olmak üzere birçok şeyi kabul eder. tam tersi - hayvansal protein, çok fazla içecek, oldukça güçlü bitkilerin infüzyonlarını kullanın, vb.

Çoğu zaman, çok fazla eziyetten sonra çoğunluk kendi hatasını bulur. Ancak bunu yapmamak, kötü tavsiyeleri dinlememek ve zaten pek başarılı olmayan metabolizmanızı bozmamak daha iyidir!

Düşük kalorili bir diyet bile mümkün olduğu kadar çeşitli, lezzetli olmalı ve her durumda bileşim açısından eksiksiz olmalı, gerekli miktarda protein, yağ içermeli, vitamin ve mineral açısından zengin olmalıdır.

kilo verme kuralları

Protein ve vitaminleri unutmayın

Doğru beslenmeyle gıda, beslenme uzmanları tarafından belirlenen iyi sindirilebilir protein normunu (yumurta, balık, et, süt ürünleri), gerekli miktarda karbonhidratı ve günlük vitamin, mineral ve lif normunu içerir. Daha sık yiyin, aç hissetmenize izin vermeyin. Açlık, besin depolama mekanizmalarını harekete geçirecektir.

Optimum kilo verme hızı için, günlük enerji harcamanızdan 500-600 kilokalori daha az olan günlük kalori alımını seçin. Burada 1300, 1500 ve 1700 kilokalorilik gıda ürünlerine göz atın.

Fiziksel egzersiz yapma kuralları

Kilo verme sürecini hızlandırmak için aktif olarak fiziksel egzersiz yapmak gerekli midir? Aşırı yağ yakacak şekilde egzersizlerin dozu nasıl doğru şekilde ayarlanır? Fazla kilolardan mümkün olan en kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak optimal bir eğitim programı geliştirmek mümkün mü? Tüm bu sorular, güzel ve genç görünmek isteyen birçok yurttaşımızı endişelendiriyor!

Her şeyden önce, fazla kilonun banal "oburluk" nedeniyle değil, tam olarak vücudun ekstra "lezzetli" kalori alma yönündeki içsel ruh hali nedeniyle ortaya çıktığını anlamalısınız. Bunun temel nedeni enerji tüketiminin (gıdadan) günlük harcamalardan fazla olmasıdır. Bu modda olmak ve fiziksel aktivite yoğunluğunu artırarak kilo vermeye çalışmak büyük olasılıkla olumlu bir sonuç elde edilemeyecektir. Her ne kadar fiziksel egzersiz sağlığınızı iyileştirmenize ve daha formda olmanıza yardımcı olsa da.

Düzenli olarak yüzebilir, hulahop çevirebilir, vücut şeklinizi belirli bir seviyeye kadar geliştirmenize, kas kütlenizi ve duruşunuzu artırmanıza yardımcı olacak diğer egzersizleri yapabilirsiniz, ancak bu aktiviteler kesinlikle kilo vermek için yeterli olmayacaktır. Gerçek şu ki, insan vücudu, maliyetleri karşılamak için orantılı olarak ek enerjiye ihtiyaç duyacaktır (ve emin olun, alacaktır).

Enerji maliyetlerini artırmadan önce yapmanız gereken ilk şey, duygularınızı yeniden başlatmak, yeniden yapılandırmak. Bu tekniğe otojenik programlama denir ve onun yardımıyla motivasyon eksikliği sorununu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Daha fazla yürüyebilirsiniz ve yapmalısınız, mümkünse düzenli olarak yüzmelisiniz. Kuzey yürüyüşü gibi fiziksel aktiviteler özellikle yaşlı insanlar ve aynı zamanda hareketsiz bir yaşam tarzı sürdürenler için faydalıdır.

Mide ve yanlarda kilo vermek için diyet. Diyet menüsü.

Kilo vermek için egzersiz yapmanız ve kaliteli, sağlıklı yiyecekler yemeniz gerekir. Ancak karın ve yanlardan kilo vermek kolay bir iş değildir, buralar en problemli ve düzeltilmesi zor olan yerlerdir. Özel bir diyet, hacmin azaltılmasına yardımcı olacak ve neredeyse hiçbir kısıtlama olmadan ve sağlık açısından faydalarla yemek yemenize olanak tanıyacaktır.

Diyet ilkeleri

kilo kaybı için beslenme ilkeleri

Karın ve yanlardan zayıflamak için öncelikle kilo almanın nedenini ortadan kaldırmak gerekir. Endokrinoloji ile ilgili sorunlarınız varsa, tedavi gördüğünüzden emin olun. Tiroid beziniz normal çalışıyorsa kilo almanıza neden olan diğer faktörleri ortadan kaldırın:

 • Sık sık yiyin, ancak küçük porsiyonlarda. Sıkı bir diyet ve açlık grevi yarardan çok zarar getirecektir.
 • Tatlılardan, sodadan ve unlu ürünlerden kaçının.
 • Fiziksel aktivitenizi arttırın. Spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa aerobik, yoga yapın ya da akşamları evde yürüyüşe çıkın.
 • Sıradan merdivenler bile işe yarar.
 • Günde en az 1, 5 litre temiz su içerek bir içme rejimini sürdürün. Yaz aylarında vücudun daha fazlasına ihtiyacı vardır - günde en az 2 litre.
 • Tuzdan kaçının veya alımınızı azaltın. Sadece ilk 5-7 gün alışılmadık ve tatsızdır, daha sonra yemeğin yeni tadına alışacaksınız ve size daha hoş gelecektir.
 • Kalorilerinize dikkat edin. Bir mutfak terazisi alın, yediğiniz her yemeği tartın ve bunu bir yemek günlüğüne kaydedin. Bu, aldığınız kalori miktarını hesaplamanıza ve bunları normalden biraz daha az olacak şekilde ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Mide ve yanlarda kilo vermek için diyet menüsü

Kilo vermek için çok sayıda diyet var. Seçim yaparken hedeflerinizi dikkate almalısınız - ne kadar hızlı kilo vermeniz gerekiyorsa, beslenme sistemi o kadar katı olur. Sağlığa zararlı olmayan uygun bir beslenmeden bahsedersek, bunun birkaç bileşeni vardır:

 • Küçük porsiyonlar - her birinin boyutu 250 g'ı geçmemelidir.
 • Kesirli öğünler: Günde 3 tam öğün ve 2 ara öğün olmalıdır.
 • Sıcaklık – yiyecekler sıcak olmalıdır.
 • İçme rejimi - her sabah, gün boyunca yemeklerden 30 dakika önce ve yemeklerden bir saat sonra bir bardak ılık su için.
 • Yiyecekleri doğru bir şekilde birleştirin - etleri sebzelerle, tahılları sebzelerle. Ancak tahıllar ve et birbirine pek uymuyor.

1 gün boyunca karın ve yanlarda kilo vermek için diyet menüsü

Mide ve yanlarınızdan kilo vermek için doğru diyeti kullanmaya karar verirseniz 1 günlük örnek bir menü size bu konuda yardımcı olacaktır.

 • Kahvaltı. Su ve elma ile yulaf lapası.
 • Atıştırmalık. Peynirli sandviç, yeşil çay.
 • Akşam yemeği. Tavuk çorbası, fırında balık, sebze salatası.
 • Atıştırmalık. 1 greyfurt.
 • Akşam yemeği. Deniz ürünleri salatası.
 • Geç akşam yemeği. Kefir veya süzme peynir.

Öğün aralarında acıkıyorsanız kuruyemiş, kefir veya herhangi bir meyve ile karnınızı doyurabilirsiniz.

4 gün boyunca mide ve yanlarda kilo vermek için diyet menüsü

Yağ birikintilerinden kurtulmak için sürekli olarak sağlıklı beslenme kurallarına uymanız gerekir. İdeal olarak, yaşamınız boyunca çeşitli hastalıkların risklerini azaltmak ve kilo almayı önlemek için.

4 günlük örnek menü şuna benzer:

Gün Kahvaltı Akşam yemeği Akşam yemeği
1 Fırında lor peynirli kekler Haşlanmış tavuk göğsü, sebze güveç Balık çorbası
2 Haşlanmış yumurta, kızarmış ekmek Püre sebze çorbası, bir parça haşlanmış balık Kabak ve havuç ile pişmiş sığır eti
3 Sütlü yulaf ezmesi Karabuğday lapası, sebze salatası Sebzeli haşlanmış dana eti
4 Sebzeli pilav Tavuk çorbası Tencerede et

1 hafta boyunca mide ve yanlarda kilo vermek için diyet menüsü

Mide ve yanlarda kilo vermek için etkili bir diyet, tatlılardan vazgeçmeyi içerir. Karbonhidrat eksikliği yaşamamak için de diyetinize daha fazla meyve ve tahıl eklemelisiniz.

Haftalık menü şöyle görünür:

Gün Kahvaltı Akşam yemeği Akşam yemeği
1 Çilek ile yulaf ezmesi Tavuklu pancar çorbası Haşlanmış lahana, haşlanmış pollock
2 Süzme peynir Et güveç Sebze salatası
3 Domatesli karabuğday lapası Patatesli et çorbası Folyoda pişmiş sebzeli balık
4 Lorlu cheesecake'ler Sebze püresi çorbası Haşlanmış dana eti, domates ve salatalık salatası
5 Süzme peynirli güveç Kulak Pirinçli köfte
6 Meyveli Herkül lapası Domatesle haşlanmış tavuk göğsü Darı sütü lapası
7 Haşlanmış yumurta Sebze salatası, haşlanmış tavuk göğsü Dana eti parçaları ile sebze güveç

Evde kilo vermek için etkili diyetler

Göbek yağlarından ve yanlardan hızla kurtulmak istiyorsanız daha sıkı diyetler denemelisiniz. Haftada 5 kg'a kadar kaybetmenize yardımcı olurlar. Ancak bunlara ancak çeşitli hastalıklar yoksa bağlı kalabilirsiniz.

Hangi diyetler kilo vermenize yardımcı olur:

 • karabuğday diyeti - 5-7 gün boyunca sadece karabuğday yemeyi içerir;
 • Kefir diyeti – 3-5 gün boyunca sadece kefir içirin;
 • su diyeti - doğru yiyin ve her 3 günde bir oruç tutun; bu süre zarfında yalnızca su içebilirsiniz;
 • lahana diyeti – 5-7 gün boyunca sadece lahana yemeklerini pişirin;
 • Pirinç diyeti: 5 gün boyunca sadece haşlanmış pirinç yiyin.

Beslenme uzmanları ve doktorlar, vücuda çok büyük zararlar verdikleri için tekli diyetlere şüpheyle yaklaşıyorlar. Her şeyden önce bu ciddi bir stres ve ikincisi gerekli vitamin ve mineral eksikliğidir.

Karın ve yanlar için fiziksel aktivite

mide ve yanlarda kilo vermek için egzersizler

Sorunlu bölgelerde kilo vermek için herhangi bir sporu seçin. Ancak özellikle etkili:

Kilo vermeye yönelik egzersizleri bir eğitmen veya doktorla seçmek en iyisidir. Yaş, vücut ağırlığı, ekipman ve hastalıkların dikkate alınması gerekir.

Evde sağlığınıza zarar vermeden aşağıdakileri içeren bir dizi egzersiz kullanabilirsiniz:

 • ağız kavgası - 20 kez;
 • tahta – 60 saniye;
 • büküm - her iki taraf için 15 kez;
 • yana doğru eğilme - her iki taraf için 15 kez;
 • ip atlama – 1 dakika.

Listelenen egzersizleri haftada 3-4 kez yaparak, figürünüzde önemli gelişmeler fark edeceksiniz. Asıl mesele tembel olmamak, doğru yemek yemek ve önemsiz şeyler yüzünden sinirlenmemek!

Evde diyet yapmadan nasıl kilo verilir?

İnce bir figür elde etmek için uzun süreli ağır diyetlere ihtiyacınız yok. Aksine, çoğu zaman arızalara neden oldukları ve beklenen etkiyi getirmedikleri için ters sonuca yol açacaklardır. Beslenme uzmanları diyet yapmadan evde kilo vermenizi öneriyor. Bunu yapmak için iki önemli bileşen arasındaki dengeyi korumanız gerekir: uygun beslenme ve buna karşılık gelen enerji maliyetleri.

sağlıklı ve sağlıksız yiyecekler arasında seçim yapmak

Evde diyet yapmadan kilo vermek hem gerçekçi hem de daha doğrudur. İnce bir vücuda ve normal ağırlığa dönüş sürecinde asıl mesele, vücuda şok şoklardan kaçınmak ve beslenme uzmanlarının ve endokrinologların faydalı tavsiyelerini takip ederek sistematik olarak hedefe doğru ilerlemektir.

Diyet yapmadan evde kilo vermenin temel kuralları

Diyet yapmadan kilo vermenin temel kuralları

Evde diyet yapmadan kilo verirken kilo verme sürecine doğru yaklaşımdan bahsediyoruz.

Kilo vermenin temel kurallarına uyarak, yağ birikintilerinden kurtulabilir ve birkaç ay içinde acı çekmeden forma girebilirsiniz.

 1. Motivasyon. Fazla kilolar kendiliğinden kaybolmaya başlamayacak. Kişinin sonuca ulaşma arzusu yeterli motivasyonla desteklenmelidir. Genellikle bunun için kişi neden kilo vermesi gerektiğini ve bunun kendisine ne vereceğini anlar. İnce bir vücuda sahip olmak isteyenler için irade ve motivasyon en önemli faktörlerdir.
 2. Açlık grevine 'hayır'En önemli kural aç kalmak kesinlikle yasaktır, bu sadece sizi hedefinize ulaşmaktan daha da uzaklaştıracaktır. Yemek yemeyi reddetmek çok zararlıdır ve vücutta strese neden olur. Normal yaşam için kişinin besin tüketmesi gerekir. Oruç tutmak her zaman bozulmalara yol açar; bazıları için bu daha erken olur, bazıları için ise daha uzun sürer. Sonuç olarak kilogramlar geri geliyor.
 3. Doğru beslenme. Menünüzü her gün için planlamanız gerekir. Bu diyetle ilgili değil, doğru beslenmeyle ilgili. Diyet yapay içerikler içermeyen sağlıklı yiyecekler içermelidir, o zaman vücut daha iyi çalışmaya başlayacak ve etkili bir şekilde kilo verecektir.
 4. Uygun fiziksel aktivite. Yeterli enerji harcamadan fazla yağ birikintilerini yakmak mümkün değildir. Ayrıca uygulanabilir, düzenli ve uygun fiziksel egzersiz (spor değil) kas tonusunu korumanıza ve güzel bir kas profili oluşturmanıza olanak tanır.
kilo kaybı için dengeli beslenme

Diyet yapmadan kilo kaybı için dengeli beslenme

Evde kilo vermeye yönelik diyetinizi doğru bir şekilde oluşturmak için, uygun eğitim ve motivasyona ek olarak, beslenme uzmanlarının birkaç önemli tavsiyesine uymanız gerekir. Bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde yağ birikintileri yavaş yavaş yok olacaktır.

kilo kaybı için fiziksel aktivite

Diyet yapmadan kilo vermek için günlük rutin kurallar

Aşırı kilo genellikle vücuttaki yavaş metabolizmanın bir sonucudur. Bir kişi doğru yiyeceklerden çok az yiyebilir, yeterince su içebilir ve yine de kilo alabilir.

Endokrin sistem bozuklukları dışlanırsa bu durum günün yanlış yapılandırılmasından kaynaklanabilir. Evde diyet yapmadan kilo vermek için doğru hedefi belirlemenin yanı sıra günlük rutininizi de doğru şekilde planlayabilmeniz gerekir.

Geç yatıp geç kalkan, aynı zamanda uykusuzluk hisseden kişilerde sıklıkla vücuttaki metabolizma yavaşlar. Gece yarısından sonra yatmaya alışkın olanlardan yalnızca birkaçı, doğası gereği gerçekten gece kuşudur. Çoğu durumda, bu günlük rutinin bozulmasıdır.

Yatmak için en uygun zaman 22. 00'dir, sabah 7. 00'de kalkmanız tavsiye edilir. Saat 23. 00'ten önce yatıp erken kalkan bir kişi daha iyi uyur ve kendini daha iyi hisseder. Aşağıdakiler vücudun tonlanmasına ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacaktır:

 • Sabah sporu.
 • Egzersiz sonrası kontrast duşu.
 • Hareket. Daha fazla merdiven yürüdüğünüzden emin olun.
 • Günde en az 1 saat temiz havada yürüyün.
 • Güçlü fiziksel egzersiz.

Kilo kaybı için evde uygun egzersizler

Evde diyet yapmadan, fiziksel aktivite yapmadan kilo vermenin çok zor olduğunu, ayrıca kaslara uygulanan makul bir yükün tüm vücut üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu anlamak önemlidir.

Bir fitness merkezini veya spor salonunu ziyaret etmek her zaman mümkün değildir, ancak yine de bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Fiziksel egzersizler yaparken istenen sonucu elde etmek için temel uygulama kurallarına uymalısınız:

 • Antrenman sıklığı haftada 2 ila 4 kez arasında olmalıdır. Daha küçük bir miktar istenen sonucu vermeyecektir; daha sık egzersiz yapmak vücut için stresli hale gelecektir. Haftada 2 dersle başlayıp, sıklığı giderek artırabilirsiniz.
 • Eğitim sürecinde ara verilmesi önerilmez. Tüm kompleksler sorunsuz ve kesintisiz olarak gerçekleştirilmelidir.
 • Kilo kaybı için ideal antrenman süresi 40-45 dakikadır. Ancak yeterince hazırlıklı olmayan kişilerin bu kadar uzun antrenmanlara başlamaması gerekiyor. On dakikalık bir dizi fiziksel egzersizi temel almak ve 40-45 dakikaya ulaşana kadar yavaş yavaş haftada 5-10 dakika eklemek en iyisidir. Vücudun işleyişinde ciddi aksamalara yol açabileceğinden aşırı yüklerden de kaçınılmalıdır.
 • Her egzersiz kesinlikle tekniği takip ederek doğru şekilde yapılmalıdır. Nihai sonuç şuna bağlıdır: ince, sıkı bir vücuda mı yoksa eklem hastalıklarına mı yakalandığınız.
 • Herhangi bir antrenman ısınmayla başlamalı ve çalışan kas gruplarının gerilmesiyle bitmelidir. Isınma, kaslarınızın ısınmasına ve egzersiz sırasında yaralanmaların önlenmesine yardımcı olacaktır.
 • Açık havada antrenman yapma fırsatınız varsa iyi olur. Bu durumda ısınmanın yerini koşu alabilir.
 • Kilo verme antrenmanından sonra egzersizleri yaptıktan hemen sonra yemek yemeniz tavsiye edilmez, vücuda biriken yağları tüketme fırsatı vermeniz gerekir. Egzersizden 2 saat sonra yemek yemeye izin verilir.
 • Sonuç almak için egzersizler 10-15 kez tekrarlanmalı ve mümkünse aralarında minimum dinlenme olacak şekilde 2-3 yaklaşım yapılmalıdır.

4 yaygın hata

Doğrudan kilo verme diyetini düşünmeye geçmeden önce, fazla kilolara "savaş ilan etmeye" karar veren kadınların yaptığı en ciddi hataları saymamız gerekiyor:

 1. Daha az ye. Genel strateji doğrudur; tüketilen gıda miktarının gerçekten azaltılması gerekmektedir. Ancak dengeli beslenmeyi izleme ihtiyacını unutmamalıyız. Belirli besin maddelerinin vücut tarafından uzun süre tedarik edilmemesinin, gelecekte yalnızca nefret edilen aşırı kilo alımını hızlandıracak olan metabolik bozukluklara neden olacağı garantidir.
 2. Açlığı kurtarmak. Daha da ciddi bir hata, yemeğin tamamen reddedilmesidir - yani oruç. Beslenmeden tamamen yoksun bırakılan yağ hücrelerinin metabolik strese maruz kaldığını ve bu nedenle, yiyecek alımına devam ettikten hemen sonra açlığın aniden tekrarlaması durumunda iki kat hızla "rezerv" yapmaya başladıklarını anlamalısınız. Oruç, bazı hastalıkların tedavisinde oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır, ancak obezite bu listede yer almamaktadır.
 3. Tekli diyetler. Bu tür diyetler, günde 4-6 kez 200-300 gram düşük kalorili ürün yemeyi öngörür - elma, salatalık, az yağlı kefir vb. Ne yazık ki, böyle bir diyet aynı nedenlerden dolayı sürdürülebilir kilo kaybı için uygun değildir. Yukarıdaki iki paragrafta belirtilenler. Tekli diyetler, bir kerelik bazı "ihlallerden" sonra bir günlük oruç günü olarak tavsiye edilir - örneğin, Yeni Yılda büyük bir ziyafet.
 4. Su eksikliği. Kadınların kilo vermeye çalışırken yaptığı en kritik hata yeterince sade su içmemektir. Serbest sıvı eksikliği, yağ birikintilerinin parçalanmasını zorlaştırır, bunun sonucunda en katı diyetlerde bile kilo vermek imkansızdır. Ek olarak, bazen sürekli bir açlık hissine tam olarak vücudun dehidrasyonu neden olur, ancak içme rejimini düzenledikten sonra, "bir şeyi çiğnemeye" yönelik önlenemez arzu hızla ortadan kalkar.
kilo verirken sık yapılan hatalar

Bazen aşırı kilo alımının, özellikle menopoz sırasında veya sonrasında endokrinolojik bozukluklardan kaynaklandığı da unutulmamalıdır. Diyetler tek başına bu sorunu çözemez. Böyle bir durumda bir endokrinoloğa danışmak daha doğru olur.

Yetkili ürünler

Kadınlarda kilo kaybı için etkili bir diyetin genel kuralları aşağıdaki dört noktadır:

 • "boş" karbonhidratları tamamen ortadan kaldırın;
 • yağ alımını en aza indirin (ancak tamamen ortadan kaldırmayın! );
 • menü yeterli miktarda proteinli yiyecek içermelidir;
 • Diyetinizin yeterli vitamin ve mineral içerdiğinden emin olun.

Buna dayanarak, aşağıdaki ürün ve yemek türlerinin tüketimine izin verilir:

 1. Un ürünleri. Çavdar ekmeği, kepek ekmeği, kepekli ürünler.
 2. İlk yemek. Mercimek sebzeleri - lahana çorbası, pancar çorbası, pancar çorbası, vejetaryen okroshka.
 3. Et ve Balık. Tüm az yağlı çeşitler, haşlanmış veya haşlanmış.
 4. Hububat. Ufalanan yulaf lapası şeklinde inci arpa ve karabuğday.
 5. sebzeler. Herhangi bir çiğ, haşlanmış veya haşlanmış.
 6. Yumurtalar. Haşlanmış veya sert haşlanmış buharlı omlet.
 7. Günlük. Az yağlı süt ve kefir, az yağlı peynirler ve süzme peynir, az yağlı ekşi krema, şekersiz yoğurt.
 8. Yağlar. Yemeklerde bitkisel yağ ve tereyağı.
 9. Atıştırmalıklar. Az miktarda bitkisel yağ, deniz ürünleri ile çiğ veya haşlanmış sebzelerden yapılan salatalar.
 10. Soslar. Domates veya zayıf mantarlı olanlar.
 11. Tatlı. Tatlı ve ekşi çeşitlerin meyveleri ve meyveleri, kompostolar ve şekersiz jöleler.
 12. İçecekler. Şeker yerine kullanılan çay ve hafif kahve, kuşburnu veya hindiba kökü kaynatma, domates suyu, şekersiz kompostolar.
kilo kaybı için izin verilen yiyecekler

Yasaklanmış Ürünler

 • Birinci ve en yüksek kalite buğday unundan üretilen ürünler;
 • puf böreği ve tereyağlı hamurdan yapılan ürünler;
 • tahılların (izin verilenler hariç) ve makarnanın eklenmesiyle ilk yemekler;
 • et suyu da dahil olmak üzere tüm yağlı etler veya balıklar;
 • domuz yağı, yemeklik yağlar;
 • haşlanmış ve tütsülenmiş sosis çeşitleri;
 • yağda konserve balık;
 • makarna, irmik, pirinç, baklagiller;
 • patates - sınırlı;
 • pişmiş süt, krema, tatlı yoğurtlar;
 • herhangi bir biçimde yağlı peynir çeşitleri ve süzme peynir;
 • yağlı veya baharatlı soslar ve atıştırmalıklar;
 • herhangi bir biçimde rafine şeker, kakao;
 • tatlı meyveler - muz, üzüm, kuru üzüm, hurma, incir.

Diyet

Kilo vermeyle ilgili en zor soru günde kaç kez yemek yemelisiniz? En iyi seçenek: Beş kez - artan açlık hissini bastırmak için üç ana öğün ve iki ara atıştırmalık. Atıştırmalıklar mümkün olduğunca hafif olmalıdır - örneğin bir elma veya haşlanmış yumurta yiyin.

Bir haftalık örnek diyet menüsü

Pazartesi

 • Kahvaltı: sebze güveç.
 • Öğle yemeği: mantarlı pancar çorbası, haşlanmış havuçlu köfte, meyveli jöle.
 • Akşam yemeği: havuç ve süzme peynirli güveç.
 • Kahvaltı: haşlanmış pancar püresi.
 • Öğle yemeği: sebze çorbası, havuç püresi ile haşlanmış tavuk, meyve jölesi.
 • Akşam Yemeği: Ekşi krema ile tatlandırılmış vejetaryen Olivier.
 • Kahvaltı: biraz tereyağlı karabuğday lapası.
 • Öğle yemeği: haşlanmış yumurtalı yeşil lahana çorbası, yeşil bezelye garnitürlü haşlanmış et, pişmiş elma.
 • Akşam yemeği: meyve salatası.
 • Kahvaltı: pişmiş ringa balığı, haşlanmış patates
 • Öğle yemeği: vejetaryen pancar çorbası, haşlanmış pancar salatası, haşlanmış dana straganof.
 • Akşam yemeği: kabak püresi, bir yumurtalı omlet.
 • Kahvaltı: Bir yumurtadan çırpılmış yumurta, az miktarda ekşi krema veya bitkisel yağ içeren sebze salatası.
 • Öğle yemeği: pancar çorbası, çiğ sebzeli haşlanmış et.
 • Akşam yemeği: haşlanmış balık, haşlanmış lahana.
 • Kahvaltı. biraz tereyağlı inci arpa lapası.
 • Öğle yemeği: yağsız pancar çorbası veya çorba, haşlanmış et, haşlanmış pancar salatası.
 • Akşam yemeği: vejetaryen lahana ruloları.

Pazar

 • Kahvaltı: Az miktarda bitkisel yağ içeren salata sosu.
 • Öğle yemeği: sebze çorbası, haşlanmış lahana ile haşlanmış et.
 • Akşam yemeği: haşlanmış patates ve buharlı omlet.

Günlük ekmek normu 150 gramdan fazla değildir.

Ve bir şey daha - sonuç olarak

Düzgün formüle edilmiş bir diyet, güvenli ve sürdürülebilir kilo kaybı sağlar, ancak diyet, bireysel olarak seçilmiş bir dizi fiziksel egzersizle desteklenmezse, bu tür kilo kaybı büyük olasılıkla dengesiz bir şekilde gerçekleşecektir.

Bunu yapmak oldukça kolaydır: sadece iyi bir fitness merkezi için bir kulüp kartı satın almanız ve uygun tavsiye için bir antrenör-eğitmenle iletişime geçmeniz yeterlidir. Diyet ve fitness kombinasyonu, kilonuzu ve vücut şeklinizi hızlı bir şekilde ideal duruma getirmenize yardımcı olacaktır - ve bu her kadının hayal ettiği şey değil mi?